У Росії поліція заблокувала в’їзд у місто Копєйск через бунт у виправній колонії

25 Листопада 2012, 18:57

"Копейськ закрито, в місто не можна в'їхати, ситуація в колонії катастрофічна", – заявила правозахисниця.

За її словами, незважаючи на введення в колонію бійців ОМОНу ув’язненим частково вдалося утримати позиції, захоплені напередодні.

"Зараз на даху і раніше перебувають декілька десятків чоловік. Ув'язнені в камерах оголосили голодування. Біля воріт колонії перебувають родичі, їх не пускають всередину, розганяють, б'ють, затримують", – сказала Труфанова.

ГУ МВС РФ у Челябінській області повідомило про затримання 39 осіб "за адміністративні правопорушення". Раніше повідомлялося про 26 затриманих поблизу колонії.

Правозахисники повідомляють, що ув’язненні ще чотирьох колоній висловили солідарність з в’язнями виправної колонії №6. В колоніях суворого режиму номер 1, 3, 11 і 25 у Копєйску, Челябінську та Златоусті в'язні оголосили голодування.

Заворушення в колонії №6 розпочалися 24 листопада. Запланований на суботу "батьківський день" адміністрація несподівано скасувала без пояснення причин. Після цього родичі ув'язнених, які приїхали на побачення, зауважили в’їзд на територію колонії бійців ОМОН, пожежних та представників інших екстрених служб. Увечері 24 листопада на вишці, яку вдалося захопити ув’язненим, з'явився плакат "Люди допоможіть".

Близько 23:00 за місцевим часом, за даними правозахисників, ОМОН провів жорстку зачистку прилеглої до колонії території.

Люди скаржаться на невиправдано жорстокі дії поліцейських. У деяких з них розбиті обличчя і голови, а у машин, на яких приїхали родичі, вибиті лобові стекла. В одному з автомобілів, який розгромив ОМОН, знаходився маленька дитина.

Поліція виправдала свої дії нетверезим станом люди поблизу стін колонії. Поліція запевняє, що люди матюкалися і намагалися на автомобілях прорватися через загородження ОМОНу.

Інформація про число учасників бунту колонії №6 та взагалі про події всередині колонії різниться. Правозахисники заявляли про 1,5 тисячі протестуючих, тоді як представники ФСВП повідомляють про участь в акції 250 осіб.

Адміністрація колонії відмовляється називати те, що відбувається бунтом, оцінюючи дії ув'язнених як мирну акцію протесту, але підкреслює незаконність їхніх вимог.

В’язні колонії протестують проти відправки деяких своїх товаришів в штрафний ізолятор (ШІЗО), вважаючи покарання несправедливим.

Як повідомлялось, на початку листопада в Грузії прокотилася хвиля протестів на підтримку ув'язнених, що вимагають поліпшення умов утримання та зміни керівництва виправних установ.

Найбільш гостра ситуація склалася в колонії в селищі Ксана в 30 км від Тбілісі, де близько 2 тис. засуджених оголосили голодування, зашивши собі роти