У Росії почали перевіряти “фабрику тролів” через шахрайство

15 Жовтня 2016, 10:49

У Санкт-Петербурзі почали перевірку так званої "фабрики тролів" — компанії, яку вважають постачальником платних політичних коментарів у блогах. Про це пише "Комерсант".

Повідомляється, що російські правоохоронні органи перевірили діяльність компанії ТОВ «Интернет-исследование», яка фігурує в низці журналістських розслідувань як один з головних постачальників таких коментарів.

"У діях керівництва ТОВ «Интернет-исследование» вбачаються ознаки складу злочину, передбаченого ст. 159 КК РФ (шахрайство)",— йдеться у листі начальника відділу по боротьбі з економічними злочинами та протидії корупції Приморського району Санкт-Петербурга, яке є в розпорядженні видання.

У поліцію подала заяву колишня працівниця компанії Людміла Савчук в кінці листопада 2015 року. Однак через місяць їй було відмовлено в порушенні справи.

Повідомляється, що Савчук зацікавила вакансія, в якій пропонувалося писати повідомлення в інтернеті на задану тему.

В січні 2015 року вона влаштувалася в ТОВ «Интернет-исследование» фахівцем з SMM, а звільнилася 11 березня того ж року. У своїй заяві Савчук просила провести прокурорську перевірку компанії і назвала можливі порушення: їй не було надано трудовий договір при прийманні на роботу, трудову книжку у неї не брали і не робили там записи, зарплату платили не повністю, за отримання грошей вона не розписувалася. Робочий день у Людміли Савчук та її колег тривав 12 годин. Ґрунтуючись на своїх спостереженнях, Савчук зробила висновки, що організація могла порушувати законодавства про бухгалтерський облік та обов'язкових внесків, а також податкове законодавство.

Влітку 2015 року Людмила Савчук і "Команда 29" стягнули через суд з компанії заборгованість по заробітній платі та моральну компенсацію в 1 рубль. Після цього організація змінила юридичну особу і зараз існує під назвою ТОВ "Тека". З "Текою" як правонаступником «Интернет-исследований» зараз судиться ще одна колишня працівниця — Ольга Мальцева, яку офіційно не працевлаштували, а потім не виплатили допомогу по догляду за дитиною.