Останній агітаційний день претенденти традиційно використовують на повну потужність, обрушуючи на голови виборців масований потік закликів і звернень. Не виключенням стане і нинішній день, на який анонсовано багато акцій. Тим часом політологи вже дають свої оцінки агітаційному етапу, який стартував 4 лютого. Експерти сходяться на думці, що головною особливістю кампанії стало не стільки її зміст, скільки контекст: що почалася реформа політичної системи і небувала мітингова активність.
Низка аналітиків відзначають, що кандидати, більшість з яких були активно задіяні в минулих думських виборах, не пішли торованим шляхом і відмовилися від «стандартних» роликів і слоганів. Зокрема, лідер ЛДПР, змінив слоган «За росіян!» на більш особистісні та агресивні девізи «Жиріновскій. Або буде гірше» і т.д. Він зробив чимало спроб сподобатися виборцям: у своїх роликах пек млинці, рибалив у ополонці в бурці на плечах, виступав на мітингу у військовій формі і навіть проїхався у тролейбусі.
Ролики лідера «Справедливої Росії» Сєргєя Міронова виявилися більш м'якими, ніж на думської кампанії. У всякому разі до них не було претензій за ознаками соціальної ворожнечі.
Оновилася стилістика роликів Геннадія Зюганова, які виглядали куди більш сучасно, ніж на думських виборах. Навіть назва компартії було набрано латиницею: KPRF.
Якщо в самому кінці думської кампанії в матеріалах правлячої партії з'являлися зображення президента і прем'єра, то на цей раз Владімір Путін залишався за кадром агітаційних роликів. За нього говорили виключно довірені особи, серед яких було чимало знаменитостей і лідерів громадської думки. Відмовився Путін і від передвиборних дебатів. Відмова викликала демарш опозиційних кандидатів. Вони навідріз відмовилися дискутувати з довіреними особами свого головного конкурента.
Також у нинішній агітації мало використовувалися листівки та агітаційні газети. Зате помітно активізувався інтернет. Не обійшлося і без пісень. Вперше з передвиборчим твором виступили Андрій Макаревич і Алла Пугачова. Примадонні російської естради довелося на власному досвіді переконатися в жорсткому характері російської політики, зіткнувшись на дебатах з одвічним збудником спокою Жиріновскім.
У ЦВК Росії в цілому задоволені завершальним етапом. За словами глави ЦВК Владіміра Чурова, «рівний доступ до ЗМІ кандидатам у президенти був забезпечений». «Ніхто не поскаржився, що йому було відмовлено в доступі до платного або безкоштовного ефіру або друкованими площами. Тому заяви різних (міжнародних – Ред.), що у нас не забезпечений рівний доступ, не заснований на фактах», – заявив він.
Вибори президента РФ пройдуть 4 березня.
Читайте також: Кандидат пише статті