У Росії одного з фігурантів “болотної справи” засудили до 2,5 років колонії

25 Квітня 2013, 13:51

Лєбєдєв визнаний винним в організації масових заворушення 6 травня 2012 на Болотної площі та підготовці до нових безладів.

Прокурор вимагав для Лєбєдєва п'ять років у колонії загального режиму. Захист наполягав на умовному покаранні.

Лєбєдєв визнав свою провину, розкаявся і погодився співпрацювати зі слідством.

Колеги активіста по "Лівому фронту" різко засудили вчинок Лєбєдєва. "Лівий фронт вважає, що поведінка Костянтина Лєбєдєва, який обмовив всіх в'язнів 6 травня, є підлістю і зрадою", – йдеться в мікроблозі Сергія Удальцова, який разом з Лебедєвим звинувачується в організації масових заворушень.

Удальцов перебуває під домашнім арештом, і його Twitter, як повідомляється в мікроблозі, зараз ведуть активісти "Лівого фронту".

Після оголошення вердикту Лєбєдєв був арештований в залі засідань. Раніше він перебував під домашнім арештом.

Захист опозиціонера не має наміру оскаржувати рішення Мосміськсуду. "Костянтин Лєбєдєв відразу після вироку заявив мені, що не бажає оскаржити вирок. Не знаю, чи зміниться позиція, але зараз вона така", – повідомив журналістам адвокат засудженого Валерій Лавров. "Я задоволений вироком", – додав він.

Нагадаємо, влада звинувачує активістів "Лівого фронту" Сергія Удальцова, Костянтина Лєбєдєва та Леоніда Развозжаева в тому, що вони на гроші грузинського політика Георгія Таргамадзе планували і в одному випадку – 6 травня 2012 року на Болотній площі – нібито організували "масові заворушення". Того дня в центрі Москви було затримано більше 400 осіб,

Справа про "підготовку масових заворушень" було порушено після показу на НТВ фільму "Анатомія протесту-2", де стверджувалося, що опозиція готувала силове захоплення влади в Російській Федерації на гроші з-за кордону.

На даний момент фігурантами "болотної справи" є 19 осіб, крім того, одна підозрювана оголошена в розшук. Гіві Таргамадзе був заочно арештований Басманним судом Москви і оголошений в міжнародний розшук. Леонід Развозжаев перебуває у СІЗО.

Сергій Удальцов залишається під домашнім арештом, його скарга на обмеження пересувань була раніше відхилена Мосміськсудом.