У Росії не пустили священника до політв’язня Сенцова

31 Липня 2018, 20:58

У Росії у вівторок, 31 липня, не пустили священника до незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

 

"До Сенцова не пустили священника. Якщо чесно, намагалася передати Олегу листа. На десятки моїх листів, які пересилала, надсилала, передавала через адвокатів і інших осіб – ніколи не було жодної відповіді. Можливо, вони ніколи й не доходили до Олега. Але ж яка підлість – не пустити українську омбудсвумен, тепер – священика", – наголосила вона.

 

Водночас Геращенко заявила, що відбувається повна ізоляція Сенцова, у тому числі інформаційна.

 

Своєю чергою, за даними російської журналістки Вікторії Івлєвої, єпископ Апостольської православної церкви Григорій (Міхнов-Вайтенко) повідомив, що начальник УФСВП по Ямало-Ненецькому автономному округу полковник Новіков зустрів його люб'язно – поки не дізнався, з ким з ув'язнених хотів би зустрітися священнослужитель.

 

Як зазначається, Новіков наголосив, що "не бачить доцільності" у зустрічі отця Григорія з Сенцовим.

 

 

Нагадаємо, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

98