Відомство опублікувало на своєму сайті попередній звіт про проведену в липні цього року інспекцію українських підприємств з виробництва продукції тваринного походження, яка і стала причиною для запровадження санкцій. Він містить списки порушень кількох українських підприємств, але їх назви не уточнюються, пише "Коммерсант-Украина".
Більшість зауважень Россільгоспнагляду стосується санітарного стану українських заводів.
"Цілісність підлог в цеху приймання молока порушена, що ускладнює якісну мийку та дезінфекцію. Використовуються прострочені миючі засоби", – йдеться у звіті про перевірку підприємства-виробника сирів і сухого молока.
"У сиропосолочном цеху кран, балки і труби мають сліди іржі, що не виключає попадання механічних домішок на блоки сиру", – повідомляється про інший завод. "Відсутні пастки для гризунів", – йдеться про третій.
Втім, у звіті зустрічаються і більш серйозні порушення: недостатнє дослідження сировини на відповідність санітарно-ветеринарним вимогам, відсутність документів про перевірки підприємства української Держветфітослужбою.
Нагадаємо, про введення заборони в Росспоживнагляді заявили 26 вересня. Під заборону потрапила молочна продукція "Моліс", "Глобино" та дочірніх підприємств французьких компаній "Данон Дніпро", "Лакталіс Миколаїв" і "Бель Шостка Україна", а також продукція переробників м'яса – компанії "АПК-Інвест" і м'ясокомбінату "Зоря" .
Президент Асоціації виробників молока Андрій Дикун відзначав, що особливо дивно виглядають претензії до французьких заводів, адже якість їх продукції гарантують головні офіси компаній, що працюють за міжнародними стандартами. Крім того, "Данон-Юнімілк Україна" не експортує продукцію в країни Митного союзу. У компаніях повідомили, що офіційних повідомлень від російської сторони досі не отримали.
Санкції Россільгоспнагляду стали другою масштабною забороною на ввезення української молочної продукції в Росію в цьому році. У лютому імпорт українського сиру заборонив Росспоживнагляд. Виробників звинувачували у використанні рослинних жирів, проте перевірки українських заводів не підтвердили ці звинувачення. Обмеження були зняті тільки в кінці травня, і, згідно з підрахунками Інституту економіки та прогнозування НАН України, через них молочний бізнес України недоотримав понад $80 млн.