У Росії на Сахаліні стався масштабний витік нафти

3 Березня 2016, 07:56

У Росії стався розлив нафти з нафтопроводу на промислі "Східне Ехабі" ТОВ "РН-Сахалинморнефтегаз" на півночі Сахаліну в Охінскому районі біля селища Ехабі.

Місцеві жителі виявили розлив після того, як вранці в четвер побачили величезні чорні клуби диму в районі нафтопромислу, повідомив керівник регіональної громадської організації "Екологічна вахта Сахаліну" Дмітрій Лісіцин.

"Наші волонтери й інформатори серед місцевого населення щойно уточнили по телефону нам деталі події. Розлив нафти стався за 1-1,5 км від селища Ехабі на нафтопроводі, який йде до нафтопарку нафтопромислу "Східне Ехабі" на правому березі річки Гіляко-Абунан. За даними наших інформаторів, з нафтопроводу вилилося більше 300 тонн нафти. Нафта, за їхніми словами, вже потрапила в річку і в затоку Уркт. Зараз рятувальні формування визначають ступінь поширення в затоці цієї нафти", – розповів еколог.

Він також додав, що, за словами місцевих жителів, співробітники компанії, швидше за все, самі підпалили нафту, що витекла. "Інформатори впевнено заявляють, що підпалили самі співробітники компанії, щоб запобігти потраплянню нафти в річку і щоб не прибирати її. Те, що було вранці в четвер, стало шоком для людей. Величезні клуби диму розтягнулися на багато кілометрів. Зараз ще горіння триває, але інтенсивність диму знизилася ", – повідомив Лісіцин.

У прес-службі ТОВ "РН-Сахалинморнефтегаз" повідомили, що в середу "при проведенні планових робіт на неробочому нафтопроводі на родовищі Ехабі стався витік нафтовмісної рідини".

Компанія проводить всі необхідні першочергові заходи. "Місце виявлення витоку локалізоване, ведуться роботи з прибирання території. Загрози поширення і потрапляння у водні об'єкти немає", – відзначили в прес-службі.

Нагадаємо, 2014 року поблизу села Бугровате Охтирського району Сумщини стався витік нафти на свердловині та пожежа, через що постраждали три особи.