До основного розгляду, за словами авторів законопроекту, був представлений допрацьований документ з урахуванням зауважень як профільних структур, так і представників медіа спільноти.
Відтак "Єдиний реєстр доменних імен та, або, універсальних покажчиків сторінок сайтів в мережі інтернет і мережевих адрес сайтів в мережі інтернет, що містять інформацію, заборонену до поширення на території РФ" почне створюватися в листопаді 2012 року, а не з початку 2013 року, як пропонувалось у першій редакції законопроекту.
Над створенням, формуванням та веденням реєстру працюватиме уповноважений урядом РФ орган, який залучатиме оператора реєстру – зареєстровану в Росії НКО, що володіє необхідними технічними засобами.
Також до другого читання депутати ввели норму, що дозволяє в судовому порядку оскаржити експертизу сайту на наявність забороненої інформації. Ще одна поправка наділяє НКО – оператора реєстру "чорних сайтів" – правом проведення громадського контролю в процесі моніторингу інтернету, і в тому числі дозволяє створювати "гарячі лінії".
"Реєстр сторінок і сайтів, де розміщується шкідлива для дітей інформація – так званих" чорних списків"- це ніяка не цензура, ніхто не сидить і не викреслює", – розповіла одна з авторів закону, глава думського комітету з питань сім'ї, жінок і дітей Єлєна Мізуліна. Вона пояснила, що після відстеження шкідливої інформації та відповідного сповіщення Роскомнадзору власник сайту має самостійно видалити небезпечний контент протягом доби, інакше це зробить хостинг-провайдер. "Якщо ні той, ні інший цього не роблять, то інформація не вирізається. Просто сайт або сторінка сайту – взагалі IP-адреса включається до реєстру, де розміщується ця небезпечна інформація", – сказала Мізуліна
Наразі, з її слів, законопроектом не передбачено адміністративної відповідальності за розповсюдження забороненої інформації, проте парламентарі мають намір окремо внести відповідний законопроект до розгляду.
Нагадаємо, у вівторок російські законодавці вирішили конкретизувати набір контенту, за поширення якого сайт можуть закрити у досудовому порядку. Тепер то такого роду контенту відносять порнографію за участі неповнолітніх, пропаганду наркотиків та інформацію про шляхи скоєння самогубства. Депутати також вирішили прибрати із законопроекту розпливчасте формування "шкідлива інформація".
Одна з авторів закону, голова думської комісії з питань сім'ї, жінок та дітей, член "Справедливої Росії" Олена Мізуліна заявила, що критика законопроекту в російськомовному інтернеті була спровокована "педофільським лоббі". Вона назвала "нахабним та непристойним" страйк російської версії веб-енциклопедії "Вікіпедія", яка таким чином висловила протест проти розгляду Думою законопроекту, що, на їх думку, обмежує свободу в інтернеті.