У Росії до 17 років колонії засудили фігуранта “справи Хізб ут-Тахрір”

5 Грудня 2019, 12:58

Південний військовий суд у місті Ростов-на-Дону засудив кримського татарина Енвера Сейтосманова, обвинуваченого в організації "Хізб ут-Тахрір", до 17 років позбавлення волі з відбуванням терміну у колонії суворого режиму. Про це повідомила "Кримська солідарність" у Facebook.

 

 

"Відбулося заключне судове засідання у "справі Енвера Сейтосманова". Справу розглядав Південний військовий суд м. Ростов-на-Дону. Судова колегія у складі Сергія Горелова, Миколи Гулька, Олександра Генералова вирок щодо Енвера Сейтосманова – 17 років у виправній колонії суворого режиму з обмеженням волі на 1 рік", – йдеться у повідомленні.

 

У вироку суду йдеться, що Сейтосманов визнаний винним в "організації діяльності організації".

 

"Сейтосманова Енвера Кязимовича визнати винним в організації діяльності організації, яка відповідно до законодавства Російської Федерації визнана терористичною, тобто злочином, передбаченим частиною 1 статті 205.5 КК РФ, на підставі якого призначити покарання у вигляді позбавлення волі на строк 17 років у виправній колонії суворого режиму з обмеженням волі на строк в один рік", – йдеться у вироку судді.

На думку адвокатів, які працюють з такою категорією справ, у ході усього слідства не надано жодного доказу вини і причетності підсудних до терористичних актів або насильства, а заарештовані кримські татари обвинувачуються і засуджуються до різних строків у колонії суворого режиму лише на підставі того, що відвідували релігійні збори і читали релігійну літературу, обговорювали соціально-політичні теми.

 

Згідно з даними Міжрегіональної громадської організації "Правозахисний центр «Меморіал" (МГО "ПЦ "Меморіал"), заарештований позбавлений волі за відсутності події або складу злочину з порушенням російського та міжнародного права.

 

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити Енвера Сейтосманова.

 

Як повідомлялося, Третій комітет Генасамблеї ООН схвалив проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна". 

 

Зокрема, Росії було поставлено нову вимогу: утримуватися від арештів та кримінальних переслідувань мешканців тимчасово окупованого Криму за думки, висловлені в соціальних мережах до окупації півострова. У проекті резолюції також йдеться про те, що Росія повинна звільнити всіх жителів Криму, які були заарештовані або ув'язнені за такі дії.