У Росії більше 200 солдат госпіталізовано з переохолодженням. Експериментували з мундирами від Юдашкіна

13 Грудня 2010, 13:33

Про це повідомила у прес-служба Південно-сибірського правозахисного центру.


За інформацією правозахисників, кілька військовослужбовців перебувають у критичному стані (тяжкий перебіг пневмонії, відмова нирок), при цьому у військовому госпіталі спостерігається сильний брак ліків.


Також регіональний комітет солдатських матерів вважає однією з причин події могла стати нова форма, розроблена модельєром Валентином Юдашкіним.


«Ця форма, мабуть, не передбачає можливості перебування солдатів на 25-градусному морозі. Очевидно, столичний творець моди не припускав, що в деяких регіонах Росії морози можуть опускатися нижче позначки 5 градусів за Цельсієм. Та й того, що не всі переміщаються по вулицях у лімузинах, теж не врахував», – сказано у повідомленні центру.


«Солдатам-строкової служби, одягненим у нові мундири, доводилося, наприклад, вистоювати на вулиці в двадцятиградусний мороз по півтори-дві години у черзі в маленьку їдальню, яка не вміщає і половини солдатів, що служать у частині, – і так три рази на день (сніданок, обід і вечеря). Бабуся одного з хлопців, який опинився таким чином у військовому госпіталі з пневмонією, розповіла, що її онук після прибуття в частину до того ж змушений був спати в не опалювальному фойє, біля вхідних дверей », – йдеться в повідомленні.