У Росії анонсували чергове вторгнення “путінських КамАЗів”

23 Серпня 2017, 23:17

У Росії заявили, що завершили формування 68-ї «гуманітарної автоколони», яку планують ввести на окуповану частину українського Донбасу. Як повідомило Міністерство надзвичайних ситуацій Росії, в четвер, 24 серпня, вантажівки виїдуть із центру МНС у Ростовській області Росії і вирушать до Донецької і Луганської областей України.

Як стверджують у міністерстві, колона доставить близько 750 тонн «гуманітарної допомоги», до якої зарахували не тільки дитячі продуктові набори, медикаменти чи медичне майно, а й «навчальну літературу для підготовки до нового навчального року».

Як заявили в МНС Росії, колона пройде до державного кордону на пункти пропуску «Донецьк» і «Матвеєв Курган» у Ростовській області «для проходження необхідних митних процедур відповідно до міжнародного законодавства про доставку гуманітарних вантажів».

Нагадаємо, що 27 липня Росія з грубими порушеннями завезла на Донбас 67-й "гуманітарний конвой".

Партію перших «гуманітарних КамАЗів» Росія відправила в Україну 22 серпня 2014 року. Досі жоден із 67 попередніх таких «гуманітарних конвоїв» українських митних і прикордонних процедур не проходив, бо не відповідав ні міжнародному, ні українському законодавству. Через це українські прикордонники і митники, які чергують на російських пунктах пропуску на кордоні з окупованою частиною Донбасу «Донецьк» і «Матвеєв Курган» для можливого оформлення гуманітарної допомоги з Росії, щоразу змушені відмовлятися від такого оформлення. Дотепер українська міжвідомча група щоразу здійснювала лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій, Росія вводить ці конвої через кордон в односторонньому порядку.

У РНБО підкреслили, що неодноразово фіксувалася активізація бойовиків та збільшення кількості обстрілів сил АТО одразу після отримання вмісту російських вантажівок. Крім того, президент України Петро Порошенко зазначав, що у "гумконвоях" РФ на Донбас завозять пальне та зброю для терористів.