У РНБО повідомили про плани ліквідації Укроборонпрому

28 Квітня 2019, 13:22

Заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Сергій Кривонос повідомив про плани ліквідації держконцерну "Укроборонпром" і створення замість нього нового державного органу. Про це повідомляється на сайті РНБО.

 

За його словами, нещодавно відбулося засідання круглого столу під головуванням Секретаря РНБО України Олександра Турчинова за участю народних депутатів і фахівців оборонного сектору, під час якого було обговорено законопроект, що передбачає позбавлення «Укроборонпрому» невластивих йому функцій державного управління.

 

Кривонос нагадав, що «Укроборонпром» був створений за ініціативою Януковича «для простішого контролю за всіма фінансовими потоками, що йшли через підприємства ОПК». Тому, за словами заступника Секретаря РНБО України, мета внесеного на розгляд парламенту законопроекту – «знищення старої системи управління в «Укроборонпромі», водночас, самі підприємства, які здатні ефективно та прозоро працювати, – залишаться.

 

За його словами, натомість буде створено окремий державний орган з розширеними повноваженнями, якому будуть підпорядковані підприємства-учасники концерну. «Відповідно до нового законопроекту буде ліквідовано дуже велику кількість існуючих фірм-«прокладок», – підкреслив заступник Секретаря РНБО України, додавши, що законопроект передбачає також підвищення рівня прозорості державного оборонного замовлення.

 

Нагадаємо, у березні Укроборонпром повідомив, що найбільш критичні проблеми у сфері імпортозаміщення в концерні вже вирішені, порівняно з 2014-2015 роками. Про це повідомили в прес-службі Укроборонпрому.

96