У РНБО дали оцінку проведенню воєнного стану

26 Грудня 2018, 20:12

Рада національної безпеки і оборони України визнала задовільним стан виконання органами виконавчої влади та іншими державними органами завдань, передбачених дією воєнного стану. Про це 26 грудня повідомляє прес-служба відомства.

 

"РНБО України визнала задовільним стан виконання органами виконавчої влади та іншими державними органами завдань, визначених указом президента України від 26 листопада 2018 року № 393/2018 "Про введення воєнного стану в Україні", та планом першочергових заходів", – йдеться в повідомленні.

 

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що запровадження воєнного стану дозволило оцінити, наскільки Україна готова мобілізувати всі свої ресурси – "військові, економічні, людські, щоб протидіяти повномасштабній військовій агресії".

 

За його словами, під час перевірки готовності Збройних сил України та всієї виконавчої вертикалі було виявлено низку недоліків. Турчинов наголосив, що їх необхідно терміново виправити.

 

"Зокрема, йдеться про усунення проблемних моментів та внесення необхідних змін до законодавчих та інших нормативних актів у сфері мобілізаційної підготовки, цивільної та територіальної оборони, та реалізації інших заходів, передбачених правовим режимом воєнного стану", – підкреслив секретар РНБО.

 

Крім того, він відзначив, що в областях, де було введено воєнний стан, кількість скоєних правопорушень та злочинів скоротилася в середньому на 30%, було вилучено велику кількість незареєстрованої зброї та вибухових пристроїв.

 

"Враховуючи те, що ситуація залишається досить складною та небезпечною, у рішенні РНБО України також передбачено, що найближчим часом Національна поліція, Національна гвардія та інші силові структури продовжать несення служби у посиленому режимі для підтримання громадського порядку, захисту прав, свобод та законних інтересів українських громадян", – додав Турчинов.

 

Також він заявив, що Державній прикордонній службі України було рекомендовано продовжити посилену охорону державного кордону з РФ, та "здійснювати посилений контроль громадян Росії, що перетинають кордон України".

 

Нагадаємо, 26 грудня Порошенко оголосив про припинення воєнного стану, а також розповів про наслідки його впровадження. Також він заявив, що Україна розширить санкції проти Російської Федерації за "вибори" на окупованому Донбасі та агресію поблизу Керченської протоки.