Це рішення міські депутати ухвалили 31 січня більшістю голосів, зокрема його підтримав міський голова Рівного Володимир Хомко. Того ж дня депутати створили міжфракційне об’єднання «Народна рада», до якого увійшли 35 осіб.
У прокуратурі заявили, що вищезгадане рішення ухвалене з порушенням чинного законодавства і Конституції України. Прокурор Тетяна Кравецька-Люліч стверджує, що була порушена процедура затвердження проекту рішення.
У рішенні Рівненської міськради також містилося звернення до міжнародних інстанцій з проханням допомогти українцям зберегти демократичний устрій, а також заява про те, що на території Рівного не можуть проводитися заходи за участю особового складу Збройних Сил України, МВС та інших правоохоронних органів з використанням спеціальних засобів, зброї і військової техніки, якщо такі заходи спрямовані на обмеження прав громадян щодо проведення мирних зібрань.
Депутати пояснюють, що винесене рішення є політичним, не має на меті змінити державний устрій і лише висловлює інтереси територіальної громади. І запевняють, що міжфракційне об’єднання «Народна рада Рівного» існуватиме й надалі.
Нагадаємо, раніше суд скасував рішення про створення міської Народної Ради у Тернополі.
Також суд за клопотанням прокуратури Житомирської області зупинив чинність рішення Житомирської міської ради про створення Народної ради і заборонив його оприлюднення до набрання законної сили рішення суду у даній справі.
Крім того, на Черкащині голова ОДА Сергій Тулуб заявив, що подасть до суду, щоб довести нелегітимність обласної та двох міських Народних рад.