У річницю виборів у Білорусі пройшли брутальні арешти

19 Грудня 2011, 21:27

У столиці Білорусі сьогодні була запланована символічна акція «Запали свічку надії».

«19 грудня 2010 року в нашій країні потухло світло. Цілий рік ми жили в темряві. Одні намагалися побачити небо крізь темні грати тюремних камер, інші стояли темними зимовими ранками біля в'язниць, щоб дізнатися хоч щось про своїх близьких», – йдеться у зверненні, яке поширювалося в соціальних мережах.

«Нехай кожен запалить свою свічку, де йому зручно: при дорозі, на зупинці, на сходинках магазину, кінотеатру. Давайте висвітлимо не тільки Мінськ, але й центральні вулиці інших міст нашої країни», – закликали організатори акції.

Незважаючи на виключно мирні наміри організаторів акції, в центр Мінська ще задовго до її початку почали стягуватися силовики.

О 19 годині близько двох десятків людей поставили запалені свічки біля пам'ятника архангела Михайла біля Червоного костьолу. На місці молебню учасники розгорнули портрети політв'язнів і стали скандувати «Свободу політв'язням!» і «Живе Білорусь!».

На них відразу напали люди в цивільному, близько десятка осіб затягнули в мікроавтобуси. Крики були чутні і за Червоним костелом. Можливо, там затримання набули більш жорсткої форми.

Незважаючи на затримання, кількість протестувальників біля Червоного костьолу на площі Незалежності зросло до 200 людей. Однак людей знову стали розганяти і заарештовувати. Сьогоднішні затримання, зазначає «Наша Ніва», були надзвичайно жорсткими – людей тягли по сходах, били по головах.

До речі в цей час, керівники посольств країн ЄС були присутні на вечірньому богослужінні в Червоному костьолі – вони «помолилися за здоров'я і кращу долю білоруських політв'язнів».

Били і журналістів. Фотографа Віктора Драчева люди в штатському штовхнули на землю з метрового парапету. В руках він тримав фотоапарат, тому не зміг згрупуватися і сильно пошкодив коліно.

Також у Мінську були затримані люди, які збиралися запустити у небо китайські ліхтарики, і таким чином відзначити річницю розгону Майдану.

Також стало відомо, що приблизно на 4 години був затриманий співголова партії Білоруська християнська демократія, екс-кандидат у президенти Віталій Римашевський. Весь цей час він був прикутий наручниками до лави. Його відпустили, так і не пояснивши причину затримання. 

Нагадаємо, 19 грудня 2010 року в Білорусі відбулися президентські вибори, на яких, за даними Центральної виборчої комісії країни, переміг діючий Президент Олександр Лукашенко з підтримкою близько 80% виборців.

Увечері 19 грудня міліція жорстоко придушила акції протесту опозиції, заарештувавши близько 1000 осіб, зокрема 7 з 9 альтернативних кандидатів у президенти.