У РФ відкрили справу проти керівництва ЗСУ через “викрадення росіян на території України”

11 Жовтня 2016, 15:27

Слідчий комітет РФ повідомив про розслідування кримінальної справи про причетність керівництва Збройних сил України до викрадення на території України росіян для обміну на полонених. Про це повідомили ЗМІ з посиланням на прес-службу СК РФ,

"За даними слідства, в період з початку бойових дій на території південного сходу України, тобто з квітня 2014 року, року невстановлені особи з числа вищого керівництва силових структур України, використовуючи свої владні та розпорядчі повноваження, створили злочинне угруповання з метою скоєння особливо тяжких злочинів – викрадення і подальшої торгівлі людьми для отримання іншої матеріальної вигоди", – заявили в СК.

У повідомленні наголошується, що об'єктами викрадень стали громадяни РФ. "Загальний принцип здійснення злочинів полягав в їх незаконному кримінальному переслідуванні і умовному засудженні, а потім викраденні і незаконному утриманні з метою обміну на українських військовослужбовців, що потрапили в полон до представників самопроголошених Донецької і Луганської народних республік", – йдеться в документі.

У СКР заявляють, що до складу "злочинного угруповання" його керівники залучили підлеглих співробітників з регіональних управлінь силових структур. 

Зазначається, що кримінальну справу розслідує управління з розслідування злочинів, пов'язаних із застосуванням заборонених засобів і методів ведення війни.

Нагадаємо, раніше Слідчий комітет РФ відкрив кримінальну справу проти міністра оборони України Степана Полторака, начальника Генерального штабу Міністерства оборони Віктора Муженко, колишнього командира Сухопутних військ ЗСУ Анатолія Пушнякова, чинного командира Сухопутних військ ЗСУ Сергія Попка, командувача Національної гвардії України Юрія Аллерова за ознаками злочину, передбаченого ст. 356 КК РФ (застосування заборонених засобів і методів ведення війни). Згодом проти цих самих посадовців СК РФ відкрив справу за фактом "геноциду національної групи російськомовних осіб, в тому числі малолітніх, які проживають в "ДНР".