"Нам потрібен був той, хто знає медіа зсередини, хто відстоює свободу інформації, але при цьому є хорошим менеджером. Ми вважаємо, що Крістоф Делуар наділений всіма цими якостями. Він вдихнув нову енергію в діяльність Центру підготовки журналістів, який очолював упродовж чотирьох років. Як колишній репортер-криміналіст, який добре володіє пером, він пристрасно відстоює свої погляди. Делуар – палкий прихильник інтернету та нових технологій. Він має всі необхідні риси для того, щоб надати нового імпульсу діяльності "Репортерів без кордонів", – пояснив голова керівної ради "Репортерів без кордонів" Домінік Жербо.
Делуар замінить на посаді теперішнього генерального директора організації Жана-Франсуа Жюльяра з липня поточного року.
"Я вельми радий приєднатися до «Репортерів без кордонів» та їхньої енергійної і конструктивної команди", – відзначив Делуар. – Як журналіст я завжди намагався наповнити поняття свободи інформації змістом і силою. Тепер продовжуватиму працювати над тим, щоб "Репортери без кордонів" розвивалися і надалі. Робитиму все можливе, щоб захищати свободу і тих, хто її втілює".
Довідка. 41-річний Крістоф Делуар з 2008 року був директором паризького Центру підготовки журналістів. Після закінчення у 1994 році Вищої школи економічних і комерційних наук у Парижі Делуар працював у телевізійному бюро TF1 у Берліні, потім – журналістом у газетах і на телебаченні, передусім в Arte та LCI.
З 1998 по 2007 рік працював у французькому новинному тижневику Le Point. Займався журналістськими розслідуваннями, публікував статті розслідувальницького характеру у Франції й за кордоном. До 2009 року Делуар був також видавцем французького видавництва Flammarion. Він – автор декількох бестселерів, зокрема, "Саботоване розслідування" / L'Enquête Sabotée (2004), Sexus Politicus (2006) та Circus Politicus (2012).
Він створив також документальний фільм "Інтимний Ширак"/Chirac intime.
Заснована 1985 року "Репортери без кордонів" – одна з провідних неурядових організацій, що сприяє захисту свободи журналістської діяльності, розповсюдженню новин та інформації. Вона відстежує й осуджує порушення свободи медіа, закликає уряди припинити цензурування медіа, надає моральну та фінансову підтримку журналістам, які зазнають переслідувань, вживає заходів з підвищення безпеки військових кореспондентів. RSF має 10 міжнародних бюро (у Берліні, Брюсселі, Женеві, Мадриді, Монреалі, Нью-Йорку, Стокгольмі, Тунісі, Відні та Вашингтоні, округ Колумбія), штаб-квартира організації знаходиться у Парижі, а близко 150 кореспондентів "Репортерів без кордонів" працюють на всіх п’яти континентах.
Нагадаємо, нещодавно "Репортери без кордонів" заявили, що представникам влади України можуть заборонити в'їзд до Європи.
Як повідомлялося раніше, у лютому цього року представника міжнародної журналістської організації "Репортери без кордонів" в Україні Оксану Романюк вдарили кулаком в обличчя, перешкоджаючи знімати на мобільній телефон забудову під будинком, де вона мешкає.