Індекс мережевої готовності дослідив 144 країни світу за їх здатністю використовувати можливості, які пропонує епоха цифрових технологій. Ця здатність залежить від якості нормативного, ділового та інноваційного середовища, ступеня готовності, фактичного використання ІКТ, а також соціальних і економічних наслідків застосування ІКТ. Оцінка заснована на широкому спектр показників починаючи з кількості людей, що мають доступ до Інтернету та абонентів мобільного зв’язку до грамотності дорослого населення та доступності венчурного капіталу.
Метою створення індексу є привернути увагу відповідальних високих посадовців та інвесторів до прийняття бізнесових та фінансових стратегій, які б дозволили їм розвиватися у швидкій залежній від інтернету економіці.
Розробники звіту наголошують, що діджиталізація (оцифровка) має значний вплив на економічне зростання та створення робочих місць. У країнах, що розвиваються, всеосяжна оцифровка може допомогти підняти більше півмільярда людей з убогості протягом наступного десятиліття. Нові технології вже перетворили ряд галузей від охорони здоров'я до сільського господарства.
Перші позиції в рейтингу дісталися скандинавським країнам та азійським тиграм. Так, серед країн, які мають найкращі умови, щоб отримати найбільші вигоди від ІКТ, перше місце посіла Фінляндія, друге – Сінгапур, третє – Швеція, четверте – Нідерланди, п’яте – Норвегія. До топ-10 ввійшли також Швейцарія, Велика Британія, Данія, США та Тайвань.
Німеччина опинилась на 13-му місці, Ізраїль – на 15-му, Австрія – на 19-му, Японія – на 21-му, ОАЕ – на 25-му.
Україна в рейтингу посіла 73-тю сходинку порівняно з 75 у минулорічному дослідженні, де втім вимірювали не 144, а 142 країни.
У рейтингу Україна обігнала Румунію (75), Молдову (77), Вірменію (82), Сербію (87). В той же час Росія виявилась краще підготовленою до вигід від ІКТ і зайняла 54 сходинку. Випередили Україну і Азербайджан (56), Монголія (59), Грузія (65), Болгарія (71).