У рейтингу ефективності енергетичних систем Україна розташувалася між Ботсваною і Єгиптом

11 Грудня 2012, 11:39

Індекс продуктивності світової енергетичної архітектури 2013 охоплює 105 країн світу і оцінює наскільки їх енергетична система сприяє економічному зростанню і розвитку, екологічній стійкості та енергетичній безпеці і доступу – трьом елементам «трикутника енергії».

Відповідно найкращі результати для усіх трьох показників показали енергетичні системи Норвегії, Швеції, Франції, Швейцарії, Нової Зеландії. До десятки найкращих ввійшли також Колумбія, Латвія, Данія, Іспанія та Велика Британія. Німеччина опинилась на 14-й сходинці, Японія, – на 25, Росія – на 27-й, Польща – на 37-й, Азербайджан – на 42-й, Туреччина – на 44-й, Італія – на 46-й, США – на 55-й, Грузія на 57-й сходинках.

Україну розробники рейтингу розмістили на 72-му місці. За показником економічне зростання та розвиток Україна отримала 0,22 балів з 1, екологічна стійкість – 0,56 з 1, а доступ до енергії і стабільність – 0,7 з 1.

Найменш ефективними та такими, що сприяють розвитку й енергетичній безпеці, виявились енергетичні системи Ефіопії, Танзанії, Лівану, Мозамбіку та Непалу.

За словами старшого директора і глави енергетичних програм в рамках Світового економічного форуму Роберто Бокка, звіт мав на меті допомогти країнам зрозуміти функціонування їх енергетичних секторів та сприяти переходу до нової енергетичної архітектури.