«Генеральна Прокуратура України діє чітко в рамках Конституції, закону про прокуратуру, а також в рамках нового Кримінально-процесуального кодексу», – вважає політик.
«Генпрокуратура зробила свою справу: провела досудове розслідування, заявила про те, що є ознаки причетності Тимошенко та Лазаренка до вбивства Щербаня, і передає матеріали в суд. Це нормальна європейська практика », – повідомив він.
У той же час, за його словами, якщо обвинувачувана сторона вважає себе невинною, то, «безперечно, вона повинна домагатися публічного суду, а не опиратися. Вона повинна зробити все для того, щоб розвіяти будь-які сумніви в суспільстві. Але це зробити можна тільки в судовому порядку ».
«У народі є такий вираз -« Якщо ти часнику не їв, то і запаху не буде ». Тому якщо людина не винна, то він у суді доведе свою невинність. І, здавалося б, саме Тимошенко повинна бути найбільше зацікавлена в тому, щоб дана справа була публічно розглянута. Але напевно є речі, які вона хоче приховати від громадськості. Тому й боїться, щоб передали справу до суду, щоб громадяни дізналися правду », – вважає регіонал.
Нагадаємо, ввечері 18 січня генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що Генеральна прокуратура України завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства народного депутата Євгена Щербаня, а сама Тимошенко отримала відповідні документи про підозру в скоєнні злочину.
Втім, генпрокурор зазначив, що слідчій групі не вдалося вручити Тимошенко документ, але чинне законодавство дозволяє передати документи про підозру у скоєнні злочину через керівництво Качанівської колонії, в якій відбуває покарання Тимошенко. Що і було зроблено.
Між тим, лідер парламентської фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що що документи про підозру в організації вбивства Євгена Щербаня екс-прем'єру не вручали.
Джерела Тиждень.ua, в свою чергу, повідомили, що брифінг генерального прокурора не був запланований заздалегідь і був зібраний похапцем.