У Раду йдуть 43 кандидати-двійники

23 Серпня 2012, 15:23

За допомогою цієї технології, як зазначає «Опора», виборці можуть бути введені в оману та переплутати в день голосування рядок з кандидатом, якого підтримують.

«Найбільше кандидатів однофамільців (по троє) зареєстровано у 4 одномандатних виборчих округах: №80 – три Волкови, № 98 – три Бойки, № 122 – три Козаки, № 225 – три Пархоменка. В ряді округів зареєстровано по кілька пар однофамільців. Так, на Київщині у 92 виборчому окрузі є по два Гудзенки, Світовенки та Титаренки, у 91 виборчому окрузі – по два Бойки та Поплавські, а у 98 окрузі – два Міщенка та два Поліщука.

Також «багаті» на однофамільців виборчі округи Луганської області: № 104 (2 Василенка, Струки, 2 Шаповалови, 2 Гончарови), № 108 (2 Мошенських, 2 Тернікови), №109 (2 Макарови, 2 Медяники). У окрузі № 160, що на Сумщині зареєстровано по два кандидати з прізвищами Білоус та Нога, а в 191 окрузі Хмельницької області – по два кандидати Шпаки та Бондарі», – йдеться в повідомленні.

Водночас «Опора» повідомляє, що серед осіб, які мали намір балотуватися у одномандатних округах до ВРУ були й 7 осіб з непогашеною судимістю за вчинення умисного злочину. Після проведеної перевірки ЦВК відмовила цим громадянам у реєстрації.

Нагадаємо, 10 серпня Центральна виборча комісія висловила стурбованість практикою реєстрації в кандидати в депутати Верховної Ради людей з іменами, що збігаються з іменами відомих політиків.

Комітет виборців України вважає неефективною технологію, за якою кандидатами в депутати Верховної Ради в мажоритарних округах реєструються люди з іменами, що збігаються з іменами відомих політиків.

Вибори Ради пройдуть 28 жовтня за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками партій (для проходження в Раду необхідно подолати бар'єр 5%), ще 225 – в мажоритарних округах.

Позначки: