У Комітеті зауважили, що поданий, як доопрацьований, законопроект (реєстр. №7455) суттєво не відрізняється від попереднього.
На думку Комітету, «в доопрацьованому проекті закону знову не знайшли відображення положення щодо встановлення тісного зв´язку між розмірами стажу та заробітку з розміром пенсії, відсутній механізм осучаснення пенсій, що призводить до "гарантованого" переходу пенсії протягом декількох років із розряду прийнятних до мінімальних, незалежно від трудового вкладу особи, та демотивує людей щодо сплати внесків й особистої участі у формуванні власного рівня пенсійного забезпечення».
А тому, зазначає Комітет, «з прийняттям проекту для 28% пенсіонерів (близько 4 млн.), які одержують пенсію в мінімальному розмірі (750 грн.) та близько 60% пенсіонерів, які одержують пенсію у межах 1 тис. грн., нічого доброго не станеться, як і для майбутніх пенсіонерів».
Комітет наголошує, що "на жаль, запропоновані кроки не є системним та комплексним підходом до реформування пенсійної системи".
Окрім того, підкреслює Комітет, потребують додаткового обґрунтування нові позиції законопроекту, особливо щодо поширення максимального обмеження пенсій на пенсіонерів, яким пенсія вже призначена, та порядку виплати достроково призначених пенсій працюючим пенсіонерам.
Під час засідання також зазначалося, що представники Генеральної Прокуратури, Міністерства оборони, Служби безпеки, Головдержслужби, Державної судової адміністрації висловили певні зауваження до законопроекту, зокрема, що, "в разі прийняття проекту як закону, він може стати предметом розгляду Конституційного Суду України".
Як відомо, проект закону № 7455 "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" Кабінет міністрів вніс до парламенту 1 червня замість відкликаного напередодні однойменного документа.
Слід зазначити, раніше віце-прем'єр-міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявляв, що подасть у відставку, якщо до кінця сесії – 15 липня – Рада не прийме пенсійної реформи.