У Раді зареєстрували законопроєкт про кримінальну відповідальність представників влади за заперечення анексії Криму

15 Вересня 2020, 16:28

Депутати від Європейської Солідарності зареєстрували проєкт Закону України про кримінальну відповідальність за висловлювання посадовими особами про законну анексію Криму або заперечення окупації півострову. Про це 15 вересня повідомив нардеп Володимир В'ятрович.

 

"Українська влада зобов’язана мати чітку позицію – анексія Кримського півострову та окупація Донбасу є порушенням суверенітету України та засуджується міжнародним правом. Тільки з консолідованою позицією Україна здатна відстоювати свої національні інтереси та свою незалежність. Жодні заяви, щодо законності анексії Криму чи окупації Донбасу не можуть толеруватися і мають зустрічати різку критику та миттєве реагування", – зазначив нардеп.

 

Законопроєкт передбачає:

 

  •  Будь які заяви від представників української влади щодо законності анексії Кримського півострову та інших окупованих територій, виправдання незаконних дій Російської Федерації щодо окупації української території розглядаються як кримінальне правопорушення. Проектом закону пропонуються відповідні зміни до Кримінального кодексу України. 
  • Заборону комунікації з представниками влади на окупованих територіях. Вона допускається виключно з метою забезпечення національних інтересів України. 
  • Кримінальна відповідальність за встановлення зв`язків між представниками української влади та посадовими особами з незаконних органів, створених на окупованих територіях щодо питань, які не визначені Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». 

 

Нагадаємо, що 15 вересня у МЗС наголосили, що водопостачання до Криму з континентальної України буде повністю відновлено лише після повної деокупації півострова.