У Раді зареєстрували проект постанови про відставку Соболєва

7 Грудня 2017, 12:10

У четвер, 7 грудня, у Верховній Раді України зареєстрували проект постанови щодо звільнення з посади керівника Комітету з питань запобігання і протидії корупції народного депутата Єгора Соболєва. Про це свідчать дані на сайті Ради.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що Соболєв нібито порушував обов'язки глави комітету. Зазначається, що в разі його зняття з посади нардеп залишиться членом комітету.

Пізніше з другої спроби депутати проголосували за включання питання до порядку денного. Рішення зібрало 241 голос "за". Після цього нардепи пішли на перерву.

Як повідомлялося, 6 грудня Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції проголосував за звільнення народного депутата від фракції "Самопоміч" Єгора Соболєва посади голови. Відповідне рішення підтримали 12 народних депутатів із фракції "Блоку Петра Порошенка", "Відродження" та "Опозиційного блоку", ще двоє утримались.

Крім того, 6 грудня в Раді був зареєстрований законопроект про зміни до декількох законів, що надають можливість парламенту висловити недовіру директору НАБУ, керівнику САП, директору ДБР та членам НАЗК. Якщо Рада підтримає вказаний законопроект, вказані особи зможуть бути звільнені не тільки у зв’язку з вчиненням злочину, але й через адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією.