Катеринчук назвав його додатком до Конституції, в якому детально описані шляхи розвитку і захисту української мови, пише "Коммерсант-Украина".
За його словами, за основу при розробці був узятий закон "Про державну мову Російської Федерації".
Народним депутатам пропонується детально закріпити сфери застосування української мови.
Депутат виходить з того, що посадові особи та представники органів влади всіх рівнів повинні володіти українською мовою. Її слід використовувати не тільки в роботі чиновників, а й при підготовці та проведенні виборів, в конституційному, цивільному, кримінальному, адміністративному і господарському судочинстві.
Українською мовою повинні друкуватися паспорти, документи про освіту, акти цивільного стану, дорожні знаки і географічні назви.
"Державна мова України підлягає обов'язковому використанні у діяльності всеукраїнських та місцевих організацій телерадіомовлення, редакціях всеукраїнських і місцевих періодичних видань, за винятком … заснованих спеціально для ведення телерадіомовлення або видання друкованої продукції мовами національних меншин, або на іноземних мовах", – говориться в п . 9 ст. 2 законопроекту.
"Єдиною нашою метою було визначити функціонування державної мови, ми абсолютно не торкалися питання інших регіональних мов", – пояснивКатеринчук.
"У Конституції одним реченням зазначено, що українська мова є державною, а ми спеціальним законом прописуємо, як її необхідно розвивати і захищати", – додав він.
Нагадаємо, 3 липня парламент прийняв закон "Про основи державної мовної політики" (автори Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов, обидва з Партії регіонів). Він зберігає за українською мовою статус державної, надаючи при цьому статус регіональних мов, які є рідними і використовуються не менш ніж 10% громадян, що проживають на одній території.
Закон допускає ведення діловодства на регіональних мовах, а також ведення юридичної та судової документації, навчання, теле- і радіомовлення.
Його прийняття спровокувало хвилю протестів. Основним з них стала акція біля Українського дому в Києві.
6 липня депутат від НУ – НС Ігор Палиця зареєстрував у Верховній Раді законопроект «Про обов'язкове володіння та використання державної мови».