Про це заявила член комітету з питань бюджету, депутат від "Батьківщини" Тетяна Слюз, коментуючи те, що проект бюджету відразу після реєстрації був відкликаний із парламенту, пише "Коммерсант-Украина".
"Ми всі бачили і бачимо, які прогнози були закладені на цей рік. Реальних прогнозів немає і на наступний. Хоча уряд повинен чесно зізнатися, що є проблеми з дефіцитом держбюджету і бюджетом Пенсійного фонду. Адже їх можна вирішити шляхом скорочення витрат. Якщо все погано, то має бути погано всім", – зазначила Слюз.
Вона не виключає, що ситуація з ухваленням бюджету може знову затягнутися до грудня, як торік, коли держбюджет ухвалювався похапцем у лічені дні.
Держбюджет-2014 враховує зростання реального ВВП на 3% , номінального – до 1,69 трлн грн. Прогноз зростання ВВП завищений на 127,5 млрд грн порівняно з прогнозом МВФ, тому потрібні додаткові консультації з фондом, говориться в матеріалах Мінфіну. Різниця прогнозів ставить під загрозу більше 35 млрд грн потенційних доходів скарбниці.
"Хочеться не допустити такого безглуздого прийняття держбюджету, як було минулого року. Ми бачимо, до чого це призвело – до діри у бюджеті, що зростає», – зазначила перший заступник глави комітету Оксана Калетник (КПУ). «А уряду немає чого оприлюднювати законопроект, їм не потрібні зайві розмови, так як логіка шулерства буде відразу помітна», – додала вона.
Втім, Калетник розраховує, що вже на цьому тижні члени бюджетного комітету зможуть проаналізувати проект головного фінансового документа.
Регіонал Владислав Атрошенко вважає за необхідне переглянути макропрогнози. "Всім було б легше, якби бюджет не була оптимістичний, а песимістичний. В уряді очікують зростання доходів бюджету на 12% ( +45 млрд грн) порівняно з планом 2013 року – до 415,05 млрд грн; витрати складуть 505,750 млрд грн.
Ресурс місцевих бюджетів повинен збільшитися на 7,4 % , або 16,3 млрд грн ( 236,4 млрд грн) , обсяг фонду регіонального розвитку – скласти 3,5 млрд грн.
«Місцева влада фактично відсторонена від бюджетного процесу. Не мають основних індикаторів, щоб зробити розрахунки. Ситуація, як в анекдоті: процес настільки прозорий, що його не видно», – обурюється експерт з питань бюджету Асоціації міст України Олександр Слобожан.
«Торік процес був закритим , але були хоча б проведені консультації з дохідної частини, і оцінки місцевих бюджетів частково враховані», – додав він.
Як повідомлялось, Кабінет Міністрів вніс до парламенту 14 вересня проект бюджету на 2014 рік. У той же час текст законопроекту на офіційному сайті Ради був відсутній. Однак 16 вересня стало вдіомо, що стало відомо, що Кабмін попросив парламенту повернути проект для доопрацювання.