Керівник прес-служби Апарату Верховної Ради Вікторія Шведова заявила Тиждень.ua, що вона дуже поспішає. «Якщо буде інформація стосовно проведення позачергової сесії Верховної Ради, вона з’явиться у розділі «Анонси» на сайті Ради», – заявила вона.
Жодної інформації стосовно долі документа щодо проведення позачергової сесії не має і завідувач секретаріату фракції «Батьківщина» Ольга Боднар.
«Наша позиція була викладена ще минулого тижня. З того моменту нічого не змінилося. Ми подали цей документ, він був зареєстрований у Верховній Раді, йому було вже надано реєстраційний номер в Апараті ВР. Тому нам додати вже немає чого. Наша позиція незмінна», – сказали у свою чергу у прес-службі «Фронту змін».
Нагадаємо, три опозиційні фракції у Верховній Раді 25 січня передали голові парламенту 158 підписів для проведення позачергової сесії.
Втім, спікер Володимир Рибак виступив проти скликання цієї позачергової сесії. Він заявив, що це занадто дорого – «потрібно витратити 3,5 млн гривень із держбюджету». Крім того, він повідомив, що одержав заяву від регіонала Владислава Лук’янова про 11 підроблених підписів у заяві опозиціонерів. За словами Рибака, Апарат Ради перевірив цю заяву й виявив 8 підроблених підписів.
Рибак тоді заявив, що готовий підписати розпорядження про позачергову сесію у разі підтвердження справжності 150 підписів депутатів.
У «Батьківщині» вважають, що спікер під різними приводами відмовляється проводити позачергову сесію, виконуючи вказівку президента. А фракція УДАРу пригрозила Рибаку відставкою.
На позачерговій сесії ВР опозиція пропонує, зокрема, створити тимчасову слідчу комісію з розслідування порушень Конституції при ув’язненні Юлії Тимошенко і Юрія Луценка, розглянути питання про політичну відповідальність голів СБУ та МВС за участь правоохоронних органів у політичних переслідуваннях та про відставку генпрокурора.
Друга сесія Верховної Ради 7-го скликання відкриється 5 лютого і триватиме до 19 липня.