У Раді скасували мовний закон “Ківалова-Колесніченка”

23 Лютого 2014, 13:11

Проти цього рішення виступив нардеп від Партії регіонів Нестор Шуфрич, зазначивши, що цей закон вітали багато національних меншин України.

У свою чергу Арсеній Яценюк запевнив, що права російськомовного населення захищені законами і Конституцією.

Володимир Яворівський зазначив, що на виконання цього закону потрібно було 15 млрд грн., яких у казні немає.

„Я навіть не скажу цьому закону „Царство небесне”, – зазначив Яворівський.

У той час Олег Тягнибок заявив, що поговорив із нацменшинами про подальше вдосконалення закону.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня 2012 року. 8 серпня Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету Міністрів створити робочу групу для розроблення пропозицій із вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.

Закон набув чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Одеська обласна і міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Севастопольська, Дніпропетровська та Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська обл.), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська та Дніпропетровська обласні ради ухвалили рішення про визнання російської мови регіональною. Крім того, кримський парламент доручив до 10 жовтня 2012 року підготувати та внести на розгляд кримських депутатів пропозицію щодо реалізації мовного закону.

Угорська мова стала регіональною в місті Береговому (Закарпаття), молдовська (румунський) – у селі Тарасівці Чернівецької області. Румунська також стала регіональною мовою в селі Біла Церква (Biserica Alba) Рахівського району Закарпатської області.