У Раді презентували дорожню карту щодо угоди про асоціацію з Євросоюзом

28 Лютого 2018, 15:33

Дорожню карту законодавчого забезпечення виконання угоди про асоціацію з Європейським союзом, розраховану на 2018-2019 роки, презентували у Верховній Раді. Про це в середу, 28 лютого, повідомляє Укрінформ.

 

Як зазначається, презентація відбулася за участю глави парламенту Андрія Парубія, прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, голови представництва ЄС в Україні Х'юга Мінгареллі та керівників парламентських комітетів.

 

"Це план на довготривалу перспективу, до 2019 року… Я переконаний, що Верховна Рада України, парламент цього скликання, парламент постмайданний, розуміє важливість тих зобов'язань, які стоять перед нами. Я переконаний, що ми зможемо пройти цей шлях євроатлантичної інтеграції", – наголосив спікер.

 

Так, дорожня карта являє собою пакет із 57 законопроектів, які мають бути розглянуті в парламенті протягом двох років. Їх можна поділити на три блоки: підготовлені до розгляду у сесійній залі; ті, які потребують додаткового опрацювання та уточнення позицій перед внесення на розгляд у сесійну залу; і законопроекти, щодо яких тривають політичні консультації.

 

Зокрема, із загальної кількості законопроектів 20 уже підготовлені до розгляду. Вони поділяються на кілька тематичних блоків залежно від сфери реалізації: політичний діалог, національна безпека та оборона, інтелектуальна власність, технічні бар'єри в торгівлі, митні питання, фінансові послуги, енергетика та енергозалежність, підприємництво. Окрім того, у цей список також включені законопроекти з сільського господарства, цінних паперів, щодо регулювання цінних паперів та довкілля.

 

Під час презентації дорожньої карти Парубій наголосив, що законопроекти з цього списку мають виноситися на розгляд парламенту кожного пленарного тижня. Він також додав, що  євроатлантична інтеграція є головним стратегічним завданням для Верховної Ради нинішнього скликання.

 

Як повідомлялося, Мінгареллі заявив, що для ефективного впровадження Угоди про асоціацію з Європейським союзом Україна має виконати чотири основні умови, в тому числі, забезпечити потужну координацію між урядом та парламентом.