У Раді назвали ще одну дату, на яку можуть призначити вибори в Києві

30 Травня 2012, 07:34

Цим проектом пропонується призначити чергові вибори Київського міського голови та позачергові вибори депутатів Київської міської ради на неділю, наступну після завершення 60-денного строку з дня набрання чинності цією постановою, та провести їх у порядку, визначеному Законом України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», повідомляє прес-служба віце-спікера, народного депутата від БЮТБ Миколи Томенка.

Автори проекту постанови, члени БЮТБ Володимир Яворівський та Юрій Одарченко нагадали, що нинішній Київський міський голова був обраний на 4 роки і строк його повноважень спливає 3 червня 2012 року. Натомість строк повноважень Київської міської ради є недостатньо визначеним: за Конституцією, що була чинною у 2008 році (коли відбувалися вибори), вона була обрана на 5 років, проте, як відомо, Конституційний Суд визнав відповідні положення неконституційними, повернувши 4-річний строк обрання.

Окрім того, йдеться у повідомленні прес-служби віце-спікера, народні депутати звертають увагу на те, що ще в лютому 2009 року у парламенті була створена Тимчасова слідча комісія з питань розслідування обставин порушення Конституції України та законів України, прийняття протиправних рішень посадовими особами Київради та її виконавчого органу.

За результатами роботи, ТСК прийшла до висновку, що посадові особи органів Київської міської влади цинічно та зухвало порушують вимоги законодавства, нівелюють норми права, завдають своїми протиправними діями значної шкоди державному та столичному бюджетам, позбавляють територіальну громаду Києва невідчужуваної власності, підривають установлені принципи державного устрою та місцевого самоврядування.

Автори документу також наголошують, що на даний момент у Києві відсутній легітимний міський голова, через що вибори необхідно провести якнайшвидше. Крім того, вони звертають увагу, що, оскільки наявні підстави для призначення позачергових виборів до Київської міської ради, а також з метою приведення у відповідність строків повноважень Київського міського голови та Київської міської ради, слід призначити вибори міського голови та депутатів міської ради одночасно.

Раніше фракція «БЮТ-Батьківщина» у Київраді звернулася до Верховної Ради з вимогою термінового призначення дати виборів Київського міського голови на кінець липня 2012 року.

Нагадаємо, до цього часу парламентарями були озвучені три можливі дати проведення виборів мера Києва – влітку 2012, в червні 2013 року (разом з виборами Київради), або ж 2015 рік. Раніше спікер Литвин заявляв, що Рада визначить дату виборів мера Києва у травні.

Глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що нового градоначальника разом з Київрадою обиратимуть навесні 2013 року. Днями Вищий адміністративний суд відмовився визнати бездіяльність Верховної Ради з призначення виборів міського голови Києва й зобов'язати парламент призначити ці вибори на 3 червня.

Позачергові вибори мера Києва відбулись у травні 2008 року. Останні чергові місцеві вибори в Україні відбулись восени 2010 року.