«До найближчого часу, день «ікс» – це 19 лютого. На сьогодні розпочалася робота щодо формування підготовчої групи, яка би знайшла механізм впровадження персонального голосування. Більш предметне обговорення має відбутися з понеділка, на погоджувальній раді. Відповідно, до цього часу вже мала би бути вироблена позиція щодо розблокування сесійної зали. Це – такий мінімальний план, така дорожня, часова картка руху», – розповів він.
Заступник голови Верховної Ради звернув увагу на те, що серед депутатів існують різні точки зору щодо технічних і законних можливостей мотивування депутатів щодо персонального голосування.
«Є різні думки щодо системи «Рада-3». Одні говорять, що навіть при сенсорній клавіші є технічні можливості голосувати за двох. Інші кажуть, що технічний термін цієї системи уже вичерпано. Відтак, можливо, є сенс перейти на інші форми голосування, які є в інших державах світу», – зазначив він.
«Тому було запропоновано створити робочу групу, яка би виробила кваліфіковані юридичні норми, які потрібно внести у чинне законодавство для того, щоби максимально сприяти і довести до стовідсоткового нормативу персональне голосування», – заявив віце-спікер.
Він також додав, що частина мети блокування Верховної Ради вже досягнута.
«Є розуміння того, що за діями Ради VI скликання, теперішній парламент працювати не буде. Тобто, у депутатів тепер є розуміння необхідності приходити на роботу і відпрацьовувати отримані кошти», – наголосив свободівець.
«Конкретні дії й незламна позиція меншості показали, що ми не відступимо від цього і що це є необхідна умова для підняття законності ухвалених рішень у парламенті. Для того, щоби громада України бачила, що найвищий законодавчий орган, якому вона делегувала своїх представників, діє у законний спосіб», – підкреслив Кошулинський.
Нагадаємо, що народні депутати від опозиції із 5 лютого блокують роботу Верховної Ради, вимагаючи запровадження системи для персонального голосування.