У Раді Європи визнали незаконним судовий процес над Савченко – МЗС

31 Березня 2016, 16:45

Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення щодо незаконності судового процесу над українською льотчицею Надією Савченко. Про це йдеться у повідомленні прес-служба Міністерства закордонних справ України.

Згідно з повідомленням, незаконне утримання Надії Савченко та вирок, винесений у її справі 22 березня, викликали обґрунтоване занепокоєння Комітету міністрів, оскільки вони суперечать фундаментальним засадам Ради Європи: верховенству права, захисту прав людини і демократії.

Крім того, Комітет міністрів Ради Європи висловив занепокоєння станом здоров’я Надії Савченко, який суттєво погіршився внаслідок тривалого протестного голосування, і закликав російську владу надати доступ до неї команді лікарів, яким Надія довіряє, а також її рідним та близьким.

Читайте також: У МЗС України відреагували на інформацію про можливий обмін Савченко на заарештованих у США росіян

Також у рішенні міститься чіткий заклик Комітету міністрів Ради Європи до російської сторони негайно та без будь-яких умов звільнити Надію Савченко з гуманітарних міркувань та відповідно до Пакета заходів з виконання мінських домовленостей.

«Під час судового фарсу, організованого російською владою з пропагандистською метою, було порушено право Надії Савченко на свободу та особисту недоторканність, право на справедливий суд, а також інші права, свободи та елементарні процесуальні гарантії, передбачені Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод», – йдеться у повідомленні.

Україна вітає відповідне рішення Комітету Ради Європи і розглядає його, як «важливий жест солідарності цієї міжнародної організації та її держав-членів з українським народом і потужний сигнал на підтримку українських політичних в’язнів в цілому».

«МЗС України продовжить роботу, спрямовану на залучення потенціалу Ради Європи до захисту прав і свобод та невідкладного звільнення усіх незаконно утримуваних громадян України, які є політичними заручниками та жертвами російської агресії проти України», – підсумували у відомстві.

Як повідомлялося, російський суд ув’язнив Савченко на 22 роки. Президент Петро Порошенко заявив про готовність обміняти на неї двох російських військовослужбовців Алєксандра Алєксандровата Євгєгія Єрофєєва. 

Згодом з'явилася інформація з посиланням на джерело про те, що Надію Савченко можуть обміняти на групу росіян, в тому числі Віктора Бута і Константіна Ярошенка, які відбувають покарання в США. Згодом посол США в Україні Джеффрі Пайєтт назвав абсурдним такий варіант обміну.