У Раді Європи назвали незадовільним виконання Україною рекомендацій GRECO

15 Березня 2012, 22:45

"Цей низький показник разом з тим фактом, що Україна не спромоглася створити незалежний антикорупційний орган та не склала детальний план заходів на виконання Національної антикорупційної стратегії відповідно до рекомендацій GRECO", – заявив Мрчела.

"Якщо GRECO, у рамках процедури контролю, приходить до висновку, що виконання її рекомендацій є загалом незадовільним, вона має у своєму розпорядженні низку механізмів, які ставлять відповідну країну під уважне спостереження. Це може бути інтенсифікований діалог з країною або навіть, як крайній засіб, публічна заява постійного комітету GRECO", – додав він.

За його словами, відповідно до спільного першого та другого раундів оцінювання GRECO, Україна дістала визначення серйозно корумпованої держави. Корупція поширена в усій країні та на всіх рівнях публічних інституцій, у центрі та на місцях.

"Виглядало так, що корупція була системною, масштабною проблемою. Важливо зрозуміти, що основна увага GRECO приділена оцінці ефективності антикорупційних заходів, а не вимірюванню та порівнянню рівнів корупції в різних країнах", – сказав президент GRECO.

Нагадаємо, президент GRECO звинуватив "регіонала" Ківалова у викривленні власних слів

Більше про це читайте у інтерв'ю з президентом GRECO, яке опубліковано на сайтіТижня.