У Раді ЄС підтримали тимчасові торговельні преференції для України

17 Липня 2017, 12:36

Рада Європейського союзу затвердила введення тимчасових торгових преференцій для України, які мають набути чинності до кінця вересня і будуть застосовані на три роки. Про це повідомляється на сайті Ради ЄС.

"Сьогоднішнім рішенням ми дозволяємо експорт української продукції до ЄС. Наш обов'язок – підтримувати Україну і зміцнювати економічні і політичні зв'язки перед обличчям конфлікту на її території", – зазначив голова Ради ЄС Свен Міксер.

Зокрема, дані преференції доповнюють положення про торгівлю, введені у відповідності з Угодою про асоціацію між ЄС та Україною, яка офіційно та у повній мірі набуде чинності з 1 вересня.

Відповідне рішення – це останній крок, необхідний для офіційного прийняття регламенту. 

Нагадаємо, що 4 липня Європейський парламент підтримав рішення про введення тимчасових торгових преференцій для України. Раніше ці преференції затвердив комітет Європейського парламенту з питань міжнародної торгівлі.

Як повідомлялось, Європарламент підтримав пропозицію Єврокомісії про збільшення тарифних квот на мед, кукурудзу, ячмінь, овес, крупи і оброблене зерно, виноградний сік з України. В той же час пропозиція Єврокомісії про підвищення квот на українську пшеницю, томати і сечовину не була підтримана депутатами.