У Радбезі ООН Зеркаль заявила, що Росія готується до розгортання ядерної зброї в Криму

15 Березня 2018, 22:25

Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль заявила, що Росія проводить модернізацію військової інфраструктури в окупованому Криму для розгортання ядерної зброї на півострові. Про це вона повідомила в четвер, 15 лютого, під час засідання Ради Безпеки ООН.

 

"Ми спостерігаємо посилену мілітаризацію Криму, яка вже змінила баланс безпеки в регіоні. Росія більше ніж удвічі збільшила кількість свого військового персоналу на півострові та проводить модернізацію військової інфраструктури Криму для розгортання ядерної зброї", – заявила вона.

 

Водночас Зеркаль повідомила, що нещодавно РФ розгорнула в Криму вже другий батальйон системи протиповітряної оборони С-400 "Тріумф". Зазначається, що перший батальйон був розгорнутий на півострові навесні минулого року. Так, відповідні системи здатні збивати літаки, безпілотні апарати, крилаті та балістичні ракети в радіусі до 400 км.

 

"Іншими словами, Москва перетворює Крим на величезну військову базу – із сухопутними, повітряними та морськими компонентами, використовуючи її як стартовий майданчик для своїх військових інтервенцій в інших місцях. Сирія є одним з останніх прикладів", – наголосила представник України.

 

Крім того, Зеркаль звернула увагу на порушення прав людини в Криму, переслідування активістів, які виступають проти російської окупації й перетворення півострова на "правове гетто".

 

Нагадаємо, 26 лютого лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що Росія розмістила шість ядерних боєголовок в окупованому Криму.