У Радбезі ООН Британія та США звинуватили Росію в отруєнні Скріпаля

14 Березня 2018, 23:03

На засіданні Ради безпеки ООН представники Великої Британії та США звинуватили Росію у скоєнні замаху на колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочку на території Британії. Про це вони заявили в середу, 14 березня, в ході засідання.

 

Так, посол США в ООН Ніккі Хейлі США звинуватила Росію у використанні хімічної зброї на території Британії.

 

"Сьогодні ми зібралися для того, щоб обговорити потенційне використання хімічної зброї одним членом Радбезу на території іншого члена Радбезу. США вважають, що Росія винна у нападі на двох людей у Сполученому Королівстві з використанням бойової отруйної речовини нервово-паралітичної дії", – заявила вона.

 

Хейлі також додала, що в результаті використання газу постраждали десятки перехожих.

 

Водночас делегація Британії заявила про пряму причетність російського уряду до отруєння Скріпаля та його доньки. Крім того, вони звинуватили Москву в порушенні статті 2 Статуту ООН.

 

"Ми не маємо інших висновків крім того, що російський уряд є відповідальним за спробу вбивства Сергія Скрипаля та його доньки, а також за те, що вони піддали небезпеці британських громадян в Солсбері. Це не просто злочин, це незаконне використання сили, порушення статті 2 Статуту ООН – основи для міжнародного правопорядку", – йдеться в повідомленні.

 

Представник Британії наголосив, що від дії невибіркової атаки з бойовим газом "потенційно постраждали сотні британських громадян". Він також звинуватив Росію, що вона раніше не представила відомостей про наявність хімічних речовин за програмою "Новачок", як того вимагали міжнародні домовленості.

 

"Лише цей факт свідчить про відсутність будь-яких аргументів, що деякі інші країни могли успадкувати ці технології. Якщо б Росія заявила та знищила власну програму, то  тут можна було би шукати правду", – зауважив він.

 

Натомість постійний представник РФ в ООН Васілій Нєбєнзя заявив, що вважає "нікчемними" ультиматуми Лондона.

 

"Росія не причетна до цього інциденту. Ультиматуми Лондона ми вважаємо нікчемними. Очікуємо, що Британія діятиме виключно за Конвенцією ООН про заборону хімічної зброї, а також надасть зразки речовини (якою отруїли Скрипаля – Ред.)", – заявив постпред РФ.

 

Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Скрипаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. 

 

У Великій Британії голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії. 

 

Зокрема британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.

 

Згодом стало відомо, що Лондон приготувався офіційно звинуватити Москву в отруєнні екс-шпигуна.Так в понеділок, 12 березня, виступаючи перед депутатами Палати громад, Тереза Мей повідомила про "високу вірогідність" причетності Росії до замаху на колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочку. За її словами, Скріпаль та його донька були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового типу, яку розробляла Росія. Водночас Мей додала, що зазначена речовина є частиною нервово-паралітичних речовин, відомих як "Новичок".