Як повідомили Тижню в прес-службі Міністерства енергетики Росії в ході робочої зустрічі прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна і міністра енергетики РФ Сергія Шматка йшлося про ризики під час реалізації «Південного потоку».
«Реалізація «Південного потоку» несе в собі визначені ризики зовнішнього характеру… Це правові і майнові риски будівництва газотранспортної інфраструктури на території європейських країн; відсутність чіткого розуміння лімітів з резервування потужностей під прокачування російського газу по газопроводу "Південний потік"; відсутність чітких прогнозів споживання природного газу країнами ЄС…», – сказано у повідомленні міністерства.
Зі слів Шматка, російська сторона в результаті переговорів з європейськими партнерами вирішила шукати альтернативу газопроводу.
«В ході останньої розмови з нашими європейськими колегами, у тому числі з Єврокомісією, нам була зроблена презентація альтернатив по прокладенню, наприклад, морської частини труби, у тому числі – в «Південному потоці», і по створенню виробництва скрапленого природного газу», – сказав міністр енергетики РФ.
«У зв'язку з цим, розглядаєть можливість будівництва потужностей з виробництва СПГ на Чорному морі як альтернативи морської частини газопроводу «Південний потік», а також використання потужностей проекту "Ямал СПГ" для постачань газу нашим партнерам по «Південному потоку», – сказано у повідомленні міністерства енергетики.
У відомстві упевнені, що гнучкість постачань СПГ дозволяє російській стороні вести діалог з усіма країнами акваторії Чорного моря як в частині постачання природного газу для внутрішніх потреб, так і для наступного транспортування до кінцевого споживача.
Нагадаємо, у листопаді прем'єр-міністр Микола Азаров пропонував Австрії розглянути можливість модернізації української газотранспортної системи як альтернативу будівництву газопроводу "Південний потік"
Проект газопроводу "Південний потік" повинен пройти від чорноморського узбережжя Росії до Болгарії й продовжитися до півдня Італії й Австрії. Потужність трубопроводу планується в обсязі 63 млрд. куб. м за рік.
Як відомо, вже завершено збір коштів на газопровід "Північний потік" з Росії в обхід України.