У Путіна запропонували Японії вкладати гроші у Курильські острови за російськими законами

29 Липня 2013, 09:13

Ідея спільного розвитку островів під російською юрисдикцією запропонована заступником міністра закордонних справ Росії Ігорєм Моргуловим під час зустрічі з заступником голови японського МЗС Мацуяма Масаджі (Masaji Matsuyama), що відбулася раніше у Санкт-Петербурзі.

За словами співрозмовника агентства, Японія відмовилася приймати пропозицію, оскільки воно передбачає визнання російського суверенітету над спірними островами. Японія попросила Москву переглянути свою пропозицію.

Відносини Японії та Росії затьмарює невирішена територіальна суперечка. Японія претендує на чотири острови Курильської гряди – Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на двосторонній Трактат про торгівлю і кордони 1855 року. Повернення островів Токіо поставив умовою укладення мирного договору з Росією, який після закінчення Другої світової війни так і не підписали. Позиція Москви полягає в тому, що південні Курили увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни і російський суверенітет над ними, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, сумніву не підлягає.

Як повідомлялось, у липні минулого року прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв здійснив поїздку на острів Кунашир. Пізніше МЗС Японії заявив послу Росії в Японії Євгєнію Афанасьєву протест у зв'язку з поїздкою глави російського уряду на острів. 2010 року тодішній прем'єр Японії Наото Кан також розцінив першу поїздку Медведєва на острови, як «недозволену грубість».

Нагадаємо, 2011 року МЗС Японії також заявило протест послу Росії в Японії Міхаілу Бєлому у зв'язку з поїздкою урядової делегації РФ на чолі з віце-прем'єром Сергієм Івановим на Курильські острови.

У відповідь Іванов заявив, що його поїздка з міністрами та іншими чиновниками на Курильські острови мала робочий характер і не мала на меті «когось подратувати».