У Путіна відповіли на лист матері Сенцова з проханням про помилування політв’язня

14 Серпня 2018, 22:51

Управління з забезпечення конституційних прав громадян при Адміністрації президента РФ повідомило, що для початку процедури помилування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова він повинен самостійно звернутися до російського президента Владіміра Путіна з відповідним проханням. Про це йдеться у відповіді матері політв'язня Людмилі Сенцовій від Управління.

 

Так, у Адміністрації заявили, що прохання матері Сенцова спрямували до тимчасового виконувача обов’язків губернатора Ямало-Ненецького округу для його попереднього розгляду.

 

"Разом з тим пояснюємо, що відповідно до Положення про порядок розгляду клопотань про помилування в Російській Федерації,…процедура помилування починається з особистого клопотання засудженого про помилування, у якій він звертається до президента РФ у письмовій формі через адміністрацію виправної установи, де він відбуває покарання", – йдеться в документі.

 

Крім того, у АП зазначили, що остаточне рішення про помилування ухвалює президент Росії.

 

 

Своєю черго, сестра режисера Наталія Каплан заявила, що ця відповідь свідчить про те, що політв'язня звільняти не збираються.

 

"Реакція матері на це досить непогана. Мені здається, що вона просто не усвідомила суть документа. Ми з адвокатом будемо думати, що робити далі. Олег однозначно не буде писати прохання про помилування. Можу сказати, що така відповідь свідчить про те, що Олега відпускати не збираються. Вони досі називають його громадянином Росії і дали зрозуміти, що прохання матері (про помилування – Ред.) не спрацювало", – наголосила Каплан.

 

Як повідомлялося, 22 червня Людмила Сенцова, мати незаконно засудженого РФ українського режисера Олега Сенцова, написала російському президенту Владіміру Путіну клопотання про помилування сина, 26 червня його передали Путіну. Своєю чергою, прес-секретар Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що відповідне клопотання розглянуть, коли воно надійде в Кремль. 

 

10 серпня стало відомо, що звернення матері Сенцова передали для розгляду Комісії з питань помилування на території Ямало-Ненецького автономного округу Росії. 

 

Нагадаємо, суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування.