У Путіна підтвердили, що про газ з Януковичем у Ялті ніхто не розмовлятиме

11 Липня 2012, 16:14

"Газова тематика, природно, буде присутня (у ході переговорів), але поки документи не підготовлені, так що я і не думаю, що їх вдасться погодити за що час, що залишився", – заявив Ушаков на брифінгу журналістам в середу.

Одночасно він зазначив, що, незважаючи на ряд розбіжностей в підходах щодо деяких аспектів газової теми, – таких як, зокрема, ціноутворення та обсяг закуповуваного Україною газу, – сторони продовжують вести планомірну роботу над формуванням правової бази, покликаної вивести взаємодію на цьому напрямку на більш високий рівень.

За словами Ушакова, Путін і Янукович докладно обговорять можливості і перспективи вирішення цього стратегічного завдання найближчим часом і перш за все у світлі підготовки нового повномасштабного договору про розширення співпраці в газовій сфері, а також виконання домовленостей між Газпромом і Нафтогазом про спільне освоєння структури Палласа, що на шельфі Чорного моря.

Крім того, говорячи про співробітництво в сфері енергетики, Ушаков зазначив, що серйозна практична віддача очікується від реалізації проекту щодо забезпечення паралельної роботи Об'єднаних українських енергосистем і Єдиних енергосистем Росії – відповідна міжурядова угода знаходиться на стадії узгодження.

Нагадаємо, 12 липня в Ялті після дворічної перерви відбудеться засідання українсько-російської міждержавної комісії. За підсумками засідання планується підписання більше десяти документів.

Позначки:
98