."Не можемо сприймати таке військове нарощування сил альянсу поблизу кордонів з Росією інакше як демонстрацію ворожих намірів. Додаткове розміщення істотних бойових сил НАТО в ЦСЄ, нехай і на основі ротації, важко буде розцінити інакше, як пряме порушення положень Основоположного акта про взаємні відносини між Росією і НАТО 1997 року", – заявив Тітов.
"Зрозуміло, ми не можемо залишатися байдужими до мілітаризації держав навколо нас і будемо змушені вдаватися до всіх необхідних політичних та військово-технічних заходів, щоб надійно забезпечити нашу безпеку", – зазначив дипломат.
"Як і під час подій на Південному Кавказі в серпні 2008 року, НАТО, швидше, створює додаткові проблеми, ніж допомагає їх вирішувати. Посилення місії альянсу з патрулювання країн Балтії, нарощування військової присутності в країнах Центральної та Східної Європи, акваторіях Балтійського і Чорного морів, інтенсифікація навчань біля російських кордонів, використання літаків дальнього радіолокаційного виявлення "АВАКС" у повітряному просторі уздовж українських кордонів – все це привносить лише додаткові елементи напруженості в і без того непросту ситуацію ", – запевняє перший заступник міністра.
Тітов також заявив, що "спроби пошуку" нової ролі "альянсу в накатаній колії" парирування загрози зі Сходу "здатні перекреслити багаторічні зусилля щодо зміцнення довіри у військовій області, призвести до нагнітання напруженості і гонки озброєнь, що загрожує серйозними витратами для всіх держав Євро-Атлантики".
Нагадаємо, раніше заступник генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу заявив, що Альянс вимушений розглядати РФ у якості свого супротивника.
"Очевидно, що Росія оголосила альянс противником, тому ми змушені починати розглядати Росію більшою мірою як противника, а не партнера", – сказав він.
За словами Вершбоу, впродовж двох десятиліть НАТО намався вибудувати з Росією партнерські взаємини, але тепер змушена переглядати свої підходи.
Причиною цього, за словами Вершбоу, є анексія Росією українського Криму та її очевидні маніпуляції із заворушеннями на Сході України.