У Пшонки знайшли у побитті Чорновол лише “хуліганські мотиви”

6 Лютого 2014, 15:19

"Підтвердження знайшла версія про вчинення злочину з хуліганських міркувань" , – сказав він.

За його словами, безпосередньо до побиття Чорновол причетні вже заарештовані Сергій Котенко і Роман Залюбовський, а також двоє невстановлених осіб та Андрій Зінченко.

"Ця людина (Зінченко – Ред..) перебував у розшуку. Сьогодні надійшла інформація від наших колег з Російської Федерації про його затримання" , – сказав заступник генпрокурора.

Він додав, що Генпрокуратура вже почала процедуру екстрадиції Зінченка в Україну.

У свою чергу начальник Головного слідчого управління МВС України Микола Чинчин повідомив, що кримінальне провадження стосовно Андрія Насиковського та Олександра Храмцова, які є фігурантами у справі про напад на Чорновол, буде виділено в окреме провадження, в їх діях може і не бути складу злочину ( побиття Чорновол) .

"Щодо Насиковського і Храмцова буде виділено окреме провадження і виділено рішення щодо їх участі у цьому злочині" , – сказав він.

У свою чергу начальник управління Головного слідчого управління МВС України Богдан Бівалькевич додав: " На той час були підстави для їх затримання … Швидше за все в їх діях складу злочину може і не бути".

Нагадаємо, Тетяну Чорновол жорстоко побили невідомі в ніч на 25 грудня на Бориспільській трасі під Києвом. За даними міліції, вона їхала у власному автомобілі і її "підрізало" інше авто. Невідомі витягли журналістку і побили, після чого автомобіль скинули в кювет.

Міліція почала кримінальне провадження за ч.2 ст.296 (хуліганство). Згодом слідство доповнило кваліфікацію злочину статтею за ч. 1 ст. 121 (навмисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень).

У справі було затримано п'ятьох підозрюваних.