«Слідчі органи прокуратури направили низку запитів до редакцій багатьох ЗМІ, журналісти яких були свідками подій 29-30 листопада, оскільки працювали в епіцентрі заворушень, з проханням надати слідству наявні відео та фото матеріали», – повідомили в ГПУ та подякували редакціям, які надали дані.
В прокуратурі наголосили, що вивчення відеозаписів та фотофактів є «надзвичайно важливою складовою роботи слідчих у кримінальному провадженні щодо перевищення працівниками правоохоронних органів своїх службових повноважень, яке розслідується в ГПУ».
«Деякі з наданих матеріалів дають можливість слідчим отримати необхідні об’єктивні дані щодо учасників подій, а тому виникає необхідність в особистому спілкуванні з журналістами, що зафіксували ті чи інші кадри. Така необхідність продиктована виключно завданням слідчого з’ясувати якомога більше важливих деталей задля встановлення об’єктивності та істини у зазначеному кримінальному проваджені», – пояснили в ГПУ.
У зв’язку з цим, прес-служба Генеральної прокуратури звертається до керівників редакцій та журналістів з проханням не розцінювати виклики на допити, як втручання у роботу, чи ще гірше – перешкоджання.
«Слідчі таким чином намагаються максимально повно виконати свої обов’язки. Якщо журналіст відмовляється давати свідчення у провадженні, то це його право, яке ніким не може бути порушено», – наголосили в повідомленні.
Нагадаємо, раніше телеканал новин 24 повідомив, що генерального директора Романа Андрейка та журналістів викликають на допит до правоохоронних органів.