У прокуратурі розповіли про розслідування трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі

2 Листопада 2016, 14:49

У розслідуванні трагедії на Грибовицькому полігоні проводяться чотири експертизи, ще одна запланована на наступний рік. Про це на прес-конференції в середу у Львові повідомив прокурор Львівської області Юрій Квятківський.

«У нас чотири експертизи сьогодні перебувають на виконанні, висновків поки немає», – сказав він.

Він уточнив, що мова йде про будівельно-технічну, земельно-технічну та пожежно-технічну експертизи. Проводиться також експертиза з метою дослідити причини і наслідки порушення вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці.

Крім того, за словами прокурора Львівської області, в 2017 році буде проведена експертиза життєдіяльності, яка повинна досліджувати дії представників комунальних структур і ДСНС під час цієї надзвичайної ситуації. Він повідомив, що цю експертизу проводитимуть фахівці з відповідних установ Києва і Харкова.

За словами Квятківського, одна експертиза вже завершена – судово-інженерно-еколого-геодезична, за її результатами пред'явлено підозру начальнику управління житлового господарства Львівської міськради.

Оголошено також підозри у вчиненні правопорушень, передбачених статтями 236 і 367 КК України, трьом посадовцям комунального підприємства «Збиранка» – директору, його заступнику та начальнику полігону.

Читайте також: Чиновники КП, причетні до ситуації на Грибовицькому сміттєзвалищі, вийшли під заставу

Нагадаємо, 29 травня на території Грибовицького сміттєзвалища у районі Львова сталася пожежа. Під час ліквідації трьох працівників Держслужби України з надзвичайних ситуацій, а також еколога привалило сміттям. Тіла трьох рятувальників знайшли 31 травня, а тіло комунальника не знайшли досі.

За фактом пожежі СБУ відкрила кримінальне провадження за статтею про службову недбалість (ч.2 ст.367 ККУ). Увечері 7 червня на звалищі виникла нова пожежа, до ліквідації якої залучили авіацію. Пожежу ліквідували 10 червня.

Згодом стало відомо, що посадовців керівного складу Львівського комунального підприємства підозрюють у порушеннях, які призвели до обвалу відходів на Грибовицькому сміттєзвалищі.