Прокуратура взялася за розслідування проти чиновників, які продали земельні ділянки учасників АТО, а також землі оборони, продавати які заборонено. Про це йдеться у повідомленні прокуратури Закарпатської області.
Згідно з повідомленням, на території регіону службовці радгосп-заводів за сприянням службових осіб Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області незаконно оформлювали права користування чи власності на земельні ділянки під багаторічними насадженнями державних агропідприємств. Перед цим без згоди органу управління державним агропромисловим підприємством – Міністерства аграрної політики України службові особи радгосп-заводів незаконно відчужували багаторічні насадження – виноградники та фруктові сади – третім особам.
"Упродовж 2010-2015 років посадові особи Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області, за попередньою змовою із службовими особами державних агропідприємств області, зловживаючи службовим становищем, всупереч інтересам служби, умисно, з метою отримання неправомірної вигоди на користь третіх осіб, в порушення вимог Земельного кодексу України, налагодили схеми незаконного відчуження земельних ділянок комунальної та державної форми власності", – йдеться у повідомленні відомства.
Таким чином, права власності чи користування на землі державної і комунальної власності передавали в обхід процедури продажу на конкурентних засадах.
Читайте також: Стало відомо, скількох бійців АТО ошукали на Закарпатті внаслідок афери з землею
"Водночас опрацювання даних публічної кадастрової карти свідчить, що частина земельних ділянок розташовані в межах від лінії державного кордону до лінії прикордонних інженерних споруд і відповідно до вимог ст. 77, 84 Земельного кодексу України відносяться до земель оборони і надання їх у власність заборонено", – наголосили у прокуратурі.
Як повідомив начальник управління представництва інтересів держави та громадян у суді прокуратури Закарпатської області Андрій Малинич, тільки в Ужгородському районі чиновники продали десятки гектарів вартістю близько 42 млн грн.
"Деякі з ділянок відносяться до земель оборони і розміщені в межах прикордонної смуги. Їх надання у власність заборонено законом. За цим фактом сьогодні прокуратурою розпочато кримінальне провадження за статтею 364 частина 2, нею передбачено від 3 до 6 років позбавлення волі. Під підозрою зараз 5-6 посадовців Держгеокадастру", – додав він.
Нагадаємо, раніше голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль повідомив, що в області «аферисти з Держгеокадастру» продали землю, яка була призначена для учасників бойових дій на сході України.