У прокуратурі повідомили деталі щодо виявленої техніки на Житомирщині

27 Березня 2018, 17:51

Військовий прокурор Геннадій Рябенко повідомив, що частину техніки, яку правоохоронці знайшли в Житомирській області, було продано легально через Управління обліку надлишкового майна Збройних сил України. Про це у вівторок, 27 березня, пише Еспресо.

 

Водночас, за словами прокурора, досудове розслідування триває за ознаками правопорушення ч. 3 ст. 191 (за фактом розтрати державного майна на користь цивільних осіб-представників комерційних структур) ККУ.

 

"Отримана інформація щодо 17 одиниць транспортної техніки. Встановлено, що ця техніка, відповідно до договорів, починаючи з квітня 2013 року по червень 2016 року реалізовувалася як надлишкове майно через Центр обліку надлишкового майна при використанні держпідприємств, які мають відповідні дозволи на реалізацію цієї техніки. Приблизно 30% техніки – 72 одиниці – реалізовувалися через Управління обліку надлишкового майна ЗСУ через корпорацію "Укрінмаш" комерційним структурам. Тривають слідчі дії з метою отримання оригіналів документів, які підтвердять походження цих одиниць", – сказав Рябенко.

 

Він також додав, що було виявлено 196 одиниць техніки, усі вони є демілітаризованими, але на деяких машинах знищені номери вузлів та агрегатів.

 

"Всього виявлено 196 одиниць цієї техніки, з якої 93 є транспортною технікою, 98 –причепи, КУНГи, цистерни, 4 БТР і 1 БРДМ. Уся ця техніка демілітаризована, жодного озброєння чи даних, щоб назвати цю техніку військовою наразі немає. Вилучено також окремі документи – договори купівлі-продажу, довіреності, з яких вбачається, що придбання цієї техніки громадянином тривало щонайменше 6-8 років. На території, де проводився обшук, виявили іншу транспортну техніку, яка може бути подвійного походження – як Збройних сил так і ні – перепродана іншими комерційними структурами, яка має знищені номери вузлів, агрегатів і шасі, тому ми не можемо наразі встановити походження, проте шляхом відповідних експертиз будемо досліджувати це питання", – зазначив прокурор.

 

Як повідомлялося 27 березня, працівники спеціальної поліції та інших підрозділів поліції  у ході розслідування  обставин пошкодження магістрального нафтопроводу у Житомирській області вийшли на схему розкрадання спеціальної техніки та транспортних засобів.