У представництві ЄС відреагували на завершення першого етапу е-декларування

1 Листопада 2016, 16:35

Завершення першого етапу електронного декларування є важливою віхою антикорупційних реформ в Україні. Про це заявив тимчасовий повірений у справах Представництва ЄС в Україні Томас Фреллесен.

"Завершення першого раунду електронного декларування статків – у результаті чого ми стали свідками дуже високої явки серед подавачів декларацій – знаменує собою важливий етап антикорупційних реформ в Україні. Ефективне використання системи електронного декларування надає важливий інструмент для підвищення підзвітності державних службовців та суспільної довіри до них. Зусилля української влади із запуску та підтримки роботи системи, а також послідовна залученість громадянського суспільства у цей процес були вкрай важливими для чинного прогресу у цьому питанні", – наголосив Фреллесен.

"Дуже важливо, аби українська влада й надалі забезпечувала сталість цієї системи та цілісність чинного антикорупційного законодавства. Успішний запуск системи повинен поєднуватись з її ефективним та безперебійним функціонуванням", – додав він.

"Наразі розпочинається важливий етап контрольної перевірки поданих електронних декларацій. НАЗК повинен мати змогу працювати повністю незалежно та вільно від будь-якого політичного втручання. Агентство має отримати необхідні засоби для виконання своїх важливих функцій, що стосуються перевірки інформації, поданої у деклараціях", – зауважив дипломат. За його словами, Європейський Союз залишається відданим ідеї підтримки української влади у її боротьбі проти корупції", – підкреслив дипломат.

Як повідомлялося, 31 жовтня в Національному агентстві з питань запобігання корупції заявили, що "жартівники" в електронних деклараціях особи повинні внести виправлення протягом семи днів, в іншому випадку вони будуть притягнуті до адміністративної відповідальності.

Електронні декларації не подали сім депутатів Верховної Ради України. Громадянська мережа ОПОРА підрахувала, що нардепи задекларували грошових активів у розмірі майже 12 млрд у гривневому еквіваленті. ГПУ заявила, перевірить сплату податків нардепами із готівкових коштів, які задекларували понад 100 тисяч доларів готівки.