У Празі відкрили міст, названий на честь українського дисидента Макуха

6 Листопада 2018, 08:59

У понеділок, 5 листопада, у Празі відбулося відкриття мосту й таблички на честь українського дисидента Василя Макуха, який 50 років тому у Києві вчинив акт самоспалення на знак протесту проти окупації Чехословаччини радянськими військами. Про це повідомляє Радіо Свобода.

 

Після урочистого відкриття  пам’ятної таблички на вулиці Українській відбулося на містку пролунали український і чеський гімни.

 

 
Директор Інституту тоталітарних режимів Чехії Зденєк Газтра зазначив, що «сьогоднішній день відкрив міст між Прагою та Києвом, міст, який має з'єднувати минуле з сучасністю та нагадувати про демократичні цінності, які в Україні і Чехословаччині завжди були на першому місці».

 

 17 травня стало відомо, що у Празі міст через ріку Вотич, що є притокою Влтави, носитиме ім'я українського дисидента Василя Макуха. 

 

Український дисидент, борець за свободу Володимир Макух скоїв акт самоспалення  на Хрещатику у Києві у 1968 році, коли радянські війська окупували Чехословаччину. Його могила розташована у Дніпропетровську, на Клочківському цвинтарі.

 

Нагадаємо,  у 2017 році у Варшаві відбулося офіційне відкриття скверу імені українського поета та дисидента Василя Стуса.