У «Правому секторі» пообіцяли знести пам’ятник Щорсу на день народження Шухевича

29 Червня 2016, 15:19

30 червня активісти низки організацій (зокрема, ОУН та «Правий сектор» – Ред.) зібралися демонтувати пам’ятник Миколі Щорсу, встановлений на перетині вулиць Симона Петлюри та Тараса Шевченка у центрі Києва. Про це повідомили у прес-службі «Правого сектору».

Початок демонтажу запланували на 19:00, акцію приурочили до дня народження генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича.

«30 червня річниця народження Романа Шухевича. Добровольчий рух ОУН пропонує всім доєднатись до відзначення цього дня прямою націєзахисною дією. Буде демонтовано пам'ятник більшовику Миколі Щорсу. Цей «красний камандір» активно боровся з УНР, тому, відповідно до закону про декомунізацію, мусить бути демонтований. Але київська внутрішньо-окупаційна влада на чолі з Кличком не поспішає демонтувати цього ідола. Тому, це маємо зробити ми – всі небайдужі кияни! ОУН запрошує всіх 30.06.2016 0 19:00, м. Київ, на перетин вулиць Симона Петлюри та Тараса Шевченка біля пам`ятника Щорсу (м «Універсітет») аби знести, нарешті, пам'ятник кату», – повідомили про акцію в «Правому секторі» та додали, що долучаться до неї.

«Ми вважаємо своїм обов'язком провести декомунізацією, яку система так і не може, або ж не хоче, здійснити. Закликаємо всіх небайдужих приєднатися до акції. Покажемо, що ми не хочемо поклонятися ідолам, які роками нищили нашу націю», – зазначили у прес-службі.

Як повідомлялося, станом на травень у Кличка повідомили, що в столиці залишилося декомунізувати п'ять пам'ятників: пам’ятник чекістам, огорожу на мосту Патона, стінку на метро«Театральна», Батьківщину-Мати та пам’ятник Щорсу. Монумент чекістам на площі Либідській остаточно демонтували 29 травня. За словами радника Кличка Дмитра Білоцерковця, ситуація з Щорсом ускладнюється тим, що «у нього суперечлива біографія».