У ПР запевняють, що написати власний законопроект для вирішення питання Тимошенко їм не дозволяє “мораль”

14 Листопада 2013, 11:36

«З нашого боку членами робочої групи є всі юристи, з їхнього – тільки половина. І нам важко розмовляти. Наприклад на попередньому засіданні тривала дискусія навколо їхньої пропозиції щодо умовно-дострокового звільнення у зв’язку із захворюванням. Я кажу – умовно-дострокове – це один інститут, а звільнення – інший. Не може бути умовно-дострокове звільнення. Потім відкриваю нову версію законопроекту і читаю вже просто «звільнення» без умовно-дострокового. Так це випадково чи все таки затягування?», – зазначає депутат.

«В опозиції є люди, які готові все зробити, щоб Юлія Тимошенко вийшла, але є й такі, що все зроблять, щоб не вийшла. І тому пропонують нікчемні рішення», – вважає він.

Олійник погоджується, що варіант із можливістю виїзду Юлії Тимошенко за кордон – досить складний.

«Душа не лежить у нас до подібного рішення, бо воно дуже складне, його треба прописати таким чином, щоб не було сумнівів, що ми в такий спосіб даємо можливість людям, які скоїли злочини, просто маючи гроші, виїжджати за кордон і втікати від відповідальності», – зауважує він.

Для фракції ПР, за словами депутата, є кілька принципових моментів: Тимошенко повинна сама звернутися з проханням про дозвіл на виїзд лікуватися за кордоном; зобов’язуватися повернутися в Україну після лікування, а також сплатити 1,5 млрд. грн. за рішенням суду у «газовій справі».

«Якщо це питання Європа ставить руба, то так, треба погодитись (на лікування Тимошенко за кордоном. – Ред.), але не так тяп-ляп: вибачитись, відправте, а чи буде відбувати (покарання. – Ред.) і платити – не питайте. Так не пройде, це одразу кажу. Я голосувати за таке не буду особисто. Навіть якщо будуть нас заставляти», – зазначив Олійник.

Він також заявляє, що може прописати компромісний законопроект для надання можливості лікуватися ув’язненим за кордоном.

«Коли мене запитали представники місії (Європарламенту. – Ред.): ви постійно критикуєте пропозиції опозиції, ви можете прописати їх? Кажу: можу, але я цього робити не хочу з точки зору моралі і моїх підходів. Я не приховую свого ставлення…», – зазначив регіонал.

Нагадаємо, наступне засідання робочої групи з підготовки законопроекту про лікування Юлії Тимошенко відбудеться у четвер, 14 листопада. Попередні засідання були безрезультативними.

Як відомо, у середу, 13 листопада, Верховна Рада не прийняла жодного рішення, необхідного для виконання вимог ЄС для підписання угоди про асоціацію.

Представники місії Європарламенту Пет Кокс та Алєксандр Кваснєвський продовжують свою місію.